Jak się zdrowo odżywiać?

Niemal na co dzień postanawiamy sobie, że zaczniemy się zdrowo odżywiać.

Stosujemy diety, ograniczamy spożycie niezdrowych produktów, podejmujemy wysiłek fizyczny, a po kilku tygodniach znów wracamy do starych nawyków. Jak je zwalczyć, aby odchudzanie było skuteczne, a odżywianie zdrowe i świadome?

Przede wszystkim skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera! To właśnie on będzie czuwał nad Twoimi nawykami i będzie trzymał w ryzach Twój apetyt! Zastanawiasz się co jeść, aby było to zdrowe, odżywcze i dostarczało Ci energii? Przede wszystkim sięgnij po owoce i warzywa, które mimo tego, że dostarczają kalorii to są też pełne wielu wartościowych związków odżywczych i witamin! Twój organizm ich potrzebuje, szczególnie podczas odchudzania.

Jeśli wciąż zastanawiasz się jakie produkty powinny znaleźć się w Twoim codziennym harmonogramie odżywiania – skonsultuj się z trenerem, który podpowie Ci w jaki sposób trzymać kalorie i apetyt w ryzach! Przede wszystkim podstawą diety są warzywa i owoce, ale pamiętaj, że druga grupa produktów pełna jest kalorii. Spożywanie owoców w nadmiarze może więc sprawić, że nie schudniesz, a przytyjesz! Ponadto przy układaniu diety warto stosować się do wskazówek trenera, ale też korzystać z tzw. piramidy zdrowego żywienia. Najbardziej wartościowymi produktami są nieprzetworzone owoce, a także produkty zbożowe, które pełne są składników odżywczych niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu. Należy jeść mniejsze porcje i spożywać max. 5 posiłków dziennie, które należy zjadać powoli, a nie w pośpiechu.